Az IoT innováció és a benzinkutak: az App&Tank sikertörténete
május 2, 2024

Olvasási idő: 2 perc

Az Internet of Things (IoT) megoldások egyre inkább meghatározó szerepet töltenek be a modern technológiák között. Az IoT célja, hogy a hétköznapi eszközöket és gépeket intelligens rendszerekké kapcsolja össze, lehetővé téve az adatok gyűjtését, elemzését és ezekből üzleti értékek kinyerését. 

Az  App&Tank IoT rendszer kifejezetten azért jött létre, hogy megreformálja a hagyományos benzinkutak üzemeltetését, modernizálja működésüket és növelje hatékonyságukat. Az alapötlet és a tulajdonjog a Multicore Kft.-nél van, azonban a teljes koncepció kidolgozása és megvalósítása a Nextenttel közös feladat volt.

 

De mi is volt a célja ennek a megoldásnak?

Az automata töltőpontok elterjedését és népszerűségét mindenki tapasztalhatja a nagy töltőállomásokon vagy bevásárlóközpontokban. Ezek jellemzően óriási kijelzővel, érintőképernyővel, kártyás és készpénzes fizetési lehetőséggel rendelkeznek, cserébe rövid várakozási idővel és 24/7-es működéssel büszkélkedhetnek.

 

De miért nem találkozunk ilyen megoldásokkal mindenhol?

Az egyik fő akadály a magas beruházási költség. Egy új töltőpont telepítése komoly beruházást igényel, és a meglévő, akár évtizedes kútoszlopok modernizálása sem olcsó mulatság.

Az  App&Tank azonban új megközelítést kínál. Nem az új kútoszlopok beszerzésére kell fókuszálni, hanem a meglévőket kell felokosítani. Egy QR kód felhelyezése azonosítás miatt egy mobilalkalmazás az érintőképernyő helyett – és kész is vagyunk!

Az eredmény? Egy beruházásmentes, készpénzmentes, kényelmes és komplex digitális megoldás, amely nemcsak a benzinkutak hatékonyságát növeli, hanem marketing- és közösségépítő eszközként is szolgálhat a tulajdonosok számára. Az App@Tank így nemcsak a jövő technológiáját képviseli, hanem a benzinkutak üzemeltetésének új koncepcióját is biztosítja.

Az IoT piaci jelentőségét számos adat is alátámasztja. Például: a világszerte működő eszközök száma az elkövetkező években jelentős növekedést fog mutatni, becslések szerint 2025-re akár 75 milliárd eszköz is lehet az IoT hálózat része. Ez azt mutatja, hogy nem csupán egy divatos technológiai trendről beszélünk, hanem egy olyan ipari területről, amely hatalmas potenciállal bír a jelenben és a jövőben is.

Az IoT megoldások fontosak a vállalatok számára is, hiszen lehetővé teszik a hatékonyabb üzemeltetést és jobb ügyfélélményt. A kutatások azt mutatják, hogy azok a vállalatok, amelyek beruháznak IoT megoldásokba, átlagosan 15%-kal növelhetik a bevételeiket és 25%-kal csökkenthetik az üzemeltetési költségeiket.

Az IoT tehát nem csupán egy technológiai újítás, hanem egy olyan technológiai terület, amely jelentős hatással lehet számos iparágra és a mindennapi életünkre is. Azok a vállalatok és szervezetek, amelyek felismerik a benne rejlő potenciált és kihasználják azt, versenyelőnyhöz juthatnak és hosszú távon fenntartható növekedést érhetnek el. Az IoT megoldások által kínált lehetőségek szinte korlátlanok, akik pedig időben felismerik és alkalmazzák ezeket, azok kiemelkedő eredményeket érhetnek el a saját üzlet környezetükben.

 

Bővebb információkért keresse kollégánkat:

linkedin-narancs
Bagi Tamás üzletfejlesztési vezető
nextentservices@nextent.hu